Latest News About - Small and Medium Size Businesses

 
Show/hide duplicate news articles.
<<10<12345678910>>>10
 
Show/hide duplicate news articles.
<<10<12345678910>>>10

Tools

Load latest edition

Thursday, October 6, 2022

8:26:00 AM CEST

Subscribe
RSS | KML | MAP

Languages Collapse menu...Expand menu...

Select your languages

ab
ar
az
be
bg
bs
ca
cs
da
de
el
en
eo
es
et
fa
fi
fo
fr
ga
gl
ha
he
hi
hr
hu
hy
id
is
it
ja
ka
km
ko
ku
ky
lb
lo
lt
lv
mk
ml
ms
mt
my
na
ne
nl
no
ny
os
pap
pl
ps
pt
ro
ru
si
sk
sl
so
sq
sr
sv
sw
ta
th
tr
uk
ur
vi
zh
all
Show additional languagesHide additional languages

Interface:

Legend Collapse menu...Expand menu...

Quotes... Extracted quotes

Ndiame Diop said: “The acceleration of uptake of digital technology we have seen during the pandemic was mostly for customer-facing functions among SMEs such as sales and marketing,”

bernama Thursday, October 6, 2022 7:52:00 AM CEST

Ramazan Kaya dedi: "Bu seneki temamız 'Yeşil Devrim', yenilenebilir enerji sistemleri ve döngüsel ekonomi ile birlikte. 17 oturumda 35 değerli katılımcıyla oturumlar düzenleyerek, sektöre bu sistemleri ve konuları anlatıyoruz. Pandemi sonrası hazır giyim sektörünün hızlıdan, yavaş moda akımına dönüştüğünü görüyoruz. Bu akımın değişim ve dönüşümünü anlatıyoruz. Sektörümüzün bir değişim ve dönüşüme ihtiyacı var. Evrilmeye ihtiyacımız var. Nitelikli insanlarla birlikte bu evrimi hep beraber başaracağız"

dha Thursday, October 6, 2022 7:40:00 AM CEST

Cem Altan diye konuştu: "Bu sene, 'Yeşil Devrim' başlığını ele alıyoruz. Biliyorsunuz Avrupa'da yeşil mutakabat kararı alındı. Karbon salınımını sıfıra indirmek için çalışmalar başladı. Türkiye'de Paris Antlaşması'na imza atarak buna dahil oldu. Bizler de sektör olarak çalışmalarımıza başladık. Bütün fabrikalarımızı yeşil fabrika haline getirmek için çaba sarf ediyoruz. Tam dijitalleşmeye ve teknolojilere yatırım yapma zorunluluğumuz var. Bu sayede sürdürülebilirlik maceramızı gerçekleştirebiliriz. Dünya hızla yaşlanıyor, iklim değişikliği sorunu mevcut. Dünyanın ikinci kirletici sanayisi petrol bazlı sanayiden sonra tekstil sanayisi, bizler de bunun bilincinde olarak çalışıyoruz"

dha Thursday, October 6, 2022 7:40:00 AM CEST

Sam Edem said: “Access to finance remains a major challenge for businesses especially Small and Medium Enterprises in Uganda because many are not formalised and structured. Some of the other challenges include inadequacies in management, governance, financial management and record keeping, business planning, statutory compliance, tax compliance and standards,”

busiweek Thursday, October 6, 2022 7:36:00 AM CEST

Jamil Ghani comentó: “A medida que comenzamos la temporada de fiestas, estamos muy emocionados de encontrar nuevas formas de sorprender y deleitar a nuestros miembros de Amazon Prime”

lanacion-AR Thursday, October 6, 2022 7:26:00 AM CEST

İlhami Keleş diye konuştu: “Türkiye eskiden pazar bir ülkeydi. Eskiden gelişmiş ülkeler Türkiye’yi üçüncü dünya ülkesi gibi görür, silah satmaya gelirlerdi. Bu alanda 2020 yılından itibaren ciddi bir dönüşüm yaşadık. Artık ihracatımızı ithalatı geçti. Bu yılı 4,5 milyar dolarlık ihracat la kapatabiliriz. Bu fuar artık Türkiye için yeni nesil bir fuar. Bu fuarda firmalarımız dışarıya mal satacaklar. Yabancılar kendi aralarında iş geliştirecekler. Bu fuarda dünyada hiç bir fuarda olmayan bir hizmet vermek istiyoruz. Dünyanın en büyük OEM’leriyle görüştük. Onlar da fuara gelecek. Hedefimiz 2024 yılında savunma sanayii fuarında dünya markası olmak”

turkiyegazetesi Thursday, October 6, 2022 7:19:00 AM CEST

İlhami Keleş ifadelerini kullandı: “Fuarımız 1 Kasım - 1 Şubat arasında Metaverse evreninde yapılacak. Bir şekilde fuara katılamayacak kişiler böylelikle fuara katılabilecek, ürünleri görebilecek ve canlı toplantılar yapabilecek”

turkiyegazetesi Thursday, October 6, 2022 7:19:00 AM CEST

Şemsi Bayraktar dedi: “Başta yem olmak üzere elektrik, mazot, gübre ve işçilik gibi birçok maliyette ciddi artışlar olduğunu, belirlenen fiyatların üreticileri sektörden kopardığını, damızlık hayvanlarını kestirdiklerini, işletmelerin ya küçülmeye ya da bir bir kapanmaya başladığını, ilerleyen zamanlarda süt ve ette krizler yaşanabileceğini, bu gidişin en ağır sonuçlarını tüketicilerin fiyatı yüksek ürünlere ulaşamayarak yaşayacaklarını söyledik”

birgun Thursday, October 6, 2022 5:23:00 AM CEST

Şemsi Bayraktar ifadelerini kullandı: “Tabana ve sektörün temsilcilerine kulak verilerek bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini daha önce dile getirdik”

birgun Thursday, October 6, 2022 5:23:00 AM CEST

Şemsi Bayraktar dedi: “Ne oldu baskılanan çiğ süt fiyatı? Saha bu fiyatı kabul etmedi, alan yangın yerine döndü. Fiyatlar yukarı yani olması gereken yöne doğru hızla hareket etti. Şu an azalan süt nedeniyle sanayici ve üretici örgütleri olması gereken çiğ süt fiyatını sahada belirlemeye başladılar”

birgun Thursday, October 6, 2022 5:23:00 AM CEST

Şemsi Bayraktar dedi: “Kapanan işletmeleri, yıkılan hayalleri, kararan umutları hesaba katmıyoruz”

birgun Thursday, October 6, 2022 5:23:00 AM CEST

Şemsi Bayraktar dedi: “Görevi süt üretimini sürdürülebilir kılmak olan ancak kararları ile üretimi sürdürülebilir olmaktan çıkaran ve üreticiyi perişan eden süt konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”

birgun Thursday, October 6, 2022 5:23:00 AM CEST

Juan Schiaretti afirmó: “En relación a lo que planteó también Marcelo, a que transformemos en ley lo que es la matriz productiva 2030, lo que es la clusterización, que es la tarea que viene junto con el impulso a la tecnología que es transversal a cualquier actividad económica y, sobre todo, a las actividades industriales, vamos para adelante; hagamos juntos el proyecto de ley y lo sancionamos antes de que termine este año, así todos nos quedamos tranquilos”

hoydia Thursday, October 6, 2022 5:14:00 AM CEST

Daily number of articles in this category

Trend data not available for this selection.