Latest News From - Turkey

 
Show/hide duplicate news articles.
<<10<12345678910>>>10
 
Show/hide duplicate news articles.
<<10<12345678910>>>10

Tools

Load latest edition

Friday, August 12, 2022

4:34:00 PM CEST

Subscribe
RSS

Languages Collapse menu...Expand menu...

Select your languages

ab
ar
az
be
bg
bs
ca
cs
da
de
el
en
eo
es
et
fa
fi
fo
fr
ga
gl
ha
he
hi
hr
hu
hy
id
is
it
ja
ka
km
ko
ku
ky
lb
lo
lt
lv
mk
ml
ms
mt
my
na
ne
nl
no
ny
os
pap
pl
ps
pt
ro
ru
si
sk
sl
so
sq
sr
sv
sw
ta
th
tr
uk
ur
vi
zh
all
Show additional languagesHide additional languages

Interface:

Legend Collapse menu...Expand menu...

Country info

Quotes... Extracted quotes

OEzlenen OEzkan dedi: "Bütün çabalar sonucunu verdi. Sağlık olarak hiçbir sıkıntısı yok. Kalorileri kısıtlı ama gelen bütün tabağı son noktasına kadar tüketiyor. Kilo alımı istediğimiz gibi, artık kalpte, böbrekte, karaciğerde herhangi bir sıkıntısı yok. Sağlıkla ilgili hiçbir sıkıntımız yok ama hala ara ara takip etmemiz gerekiyor, çünkü zaten gelişme geriliği var, onu da hemen aşmasını beklemiyoruz"

memurlar Friday, August 12, 2022 4:29:00 PM CEST

OEzlenen OEzkan diye konuştu: "Psikiyatrik gözlemi de çok sık olmakla beraber yine devam edecek, muhtemelen gelecek içinde uygun bir zamanda taburcu edeceğiz. Taburcu etmek için tam zaman söyleyemiyorum. Bu çocuk muhtemelen ilk etapta devlet denetimine geçeceği için, orada uygun bir ortam hazırlanıyor. O ortam için haber bekliyoruz. İlk geldiğinde 17 kiloydu, şu anda 20'ye yaklaştı. Taburcu olduktan sonra da elbette çok sık göreceğiz. Devlet muhakkak ki uygun bir ortam hazırlayacaktır. Uygun ortamda kendini güvende hissetmesi, hem bedensel hem psikiyatri sağlığını takip etmeye devam edeceğiz"

memurlar Friday, August 12, 2022 4:29:00 PM CEST

Dara Odabaşı dedi (about Mimar Sinan): "Kadıköy’ün önemli simgelerinden biriydi. Sadece mimar ve Kadıköy'lü olmasının ötesinde cumhuriyetin yetiştirdiği önemli mimarlardan birisiydi. Sadece Türkiye’de yaptığı eserlerle değil dünyanın farklı kentlerinde yapmış olduğu büyük projelerinde mimarıydı. Kadıköy olarak ayrıca üzüntülüyüz. Çünkü Kadıköy’de Ermeni Cemaatinin önemli simgelerinden birisiydi. Uzun yıllar boyunca vakıf başkanlığı yaptı. Kadıköy’ün geçmişten gelen değerlerine mimari olarak çalışmalarda bulundu. Ermeni ilkokulunun yeniden inşasına hem maddi anlamda hem de mimarlık yeteneklerini kullanarak yeni bir proje yaptı ve Ermeni cemiyetinin hizmetine açılmasını sağladı. Mimar olma hikayesi de çok ilginç. Anıtkabir’in mozolesinin proje yarışmasını görünce mimar olmaya karar veriyor. Bu da onun ne kadar cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı olduğunun işareti"

cumhuriyet Friday, August 12, 2022 4:29:00 PM CEST

Mehmet Ecer diye konuştu: “Aşı hastalıklara karşı gerekiyor. Balığı hastalıktan korumak için aşıdan başka bir yöntem yok. Su ısındıkça bakteriler ve diğer parazitler artıyor. Bunlara karşı alınabilecek en ciddi önlemde aşıdır. Milyonlardan daha fazla aşı yapılıyor. Karkamış bölgesinde 15-20 milyon civarında balık aşılanıyordur. Çok zahmetli bir iş ama kesin çözüm aşılamadır. Aşı olarak da yerli aşı kullanıyoruz. Aşılar Şanlıurfa’da üretiliyor. Üretim tesisi oradadır”

urfa Friday, August 12, 2022 4:27:00 PM CEST

Anıl Kaya dedi: “Tanımadığımız bir araç girdi siteye. Çocuklarımızda sokakta oyun oynuyorlardı. Son hızla arabayı çocukların olduğu tarafa doğru sürmeye başladı. Biz arkasından koşarak bağırıp yavaş gitmesini söylemeye çalıştık. Biz sesimizi duyuramadık. Güvenlik kamerası görüntüsünde görülüyor zaten çocuklar kıl payı aracın çarpmasından kurtuluyor. Bizim için çok korkunç bir olaydı. Biz olaydan sonra hemen ihbarda bulunduk. Sürücü yakalandı, bundan sonra gerekli işlemler devam ediyor. Bizim çocuklarımız kıl payı kurtuldu ama başkalarının canı yanmasın. İnsanlar biraz duyarlı ve dikkatli olsun. Olayı haber alan jandarma ekipleri kısa sürede şahsı yakaladı. Jandarmaya teşekkür ederiz”

cumhuriyet Friday, August 12, 2022 4:25:00 PM CEST

Nacho G Velilla şeklinde konuştu: "Yılda 500 bin kişi saç grefti almak için Türkiye'ye seyahat ediyor. Saç turizmi ile ilgili makaleleri gördüğümüzde bu rakam günlerce zihnimizde yankılandı. Bizim ise, senaristler ve edebiyat insanları olarak, bu rakamların arkasında gördüğümüz şey kelimelerdi"

cumhuriyet Friday, August 12, 2022 4:25:00 PM CEST

Zekeriya Yapıcıoğlu diye konuştu: "Seçim zamanında da yapılsa, yarın da yapılsa, bir ay sonra da yapılsa biz HÜDA PAR olarak seçime hazırız. Ama an itibariyle HÜDA-PAR herhangi bir ittifak içerisinde yer almamaktadır. Herhangi bir ittifaka verilmiş bir sözü de, herhang bir blok ile varılmış bir anlaşması yoktur. Bunu net ifadelerle söyleyebilirim. Ama bu şu demek değildir; HÜDA-PAR hiçbir ittifakta yer almayacaktır. Hayır ? Bunu söylemiyorum. Biz bir ittifak arayışında değiliz. Ama bir ittifak teklifi gelirse, yer alabiliriz. Bunu daha önce de söyledim. Eğer ilkelerimize uygun milletin, memleketin menfaatine inandığımız bir ittifak teklifi gelirse partimizin yetkili kurullarında bunu değerlendiririz. Kararımızı verdikten sonra bunu kamuoyu ile paylaşırız"

cumhuriyet Friday, August 12, 2022 4:25:00 PM CEST

Emine Erdoğan diye konuştu: "Aileyi merkeze alan bu proje büyük ihtiyaca karşılık geliyor. Aile, içinde onlarca anlamı ve tecrübeyi barındıran zengin bir kelime. Aile sadece anne, baba, kardeşleri değil, sevgi, şefkat, merhamet, dayanışma kader birliği gibi birçok kavramı eş zamanlı anlıyoruz. Hayata dair tüm anlamları, milli ve manevi değerleri zihnimize ve kalbimize ilk olarak bu eğitim yuvasında mühürleriz. Aile en büyük zenginliğimiz, dayanak noktamız, aidiyet duygusunu kazandığımız sığınağımızdır. Her toplumsal yapıya, kültürel birikime ve inanç sistemine göre farklılık gösterse de, aile, evrensel bir kurumdur. Yani, tüm milletler ve medeniyetler varlıklarını ailelere borçludur"

hurriyetim Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Emine Erdoğan dedi: "Aile, bir toplumun başlama noktası olduğu gibi, muhafaza edilmediği takdirde, toplumların yok olduğu yer de olabilir. Aile, sadece mensupları arasındaki ilişkiyi düzenlemez, toplumun gücünü, sıhhatini, ayrıca toplumsal ilişkilerin niteliğini belirler. Aile kurumunun güçlü olduğu ülkelerde toplumsal meseleler kendi içinde kolaylıkla çözülür. Bugün yaşadığımız teknoloji devrimi, yaşam kültürümüzle birlikte tüm duygu ve düşünce dünyamızı dönüştürüyor. İnsanlar arasına saydam duvarlar çekiyor. Bir arada görünsek de tecrit halinde yaşıyoruz. Yalnızlaşmak gittikçe bir norm haline geliyor. Bu vaziyet, aile yapımızın geleceğine dair önemli bir uyarıdır. Bu değişimin farkında olmak, maruz kaldığımız dönüşümü okumak, analiz etmek ve yenilikleri kucakladığımız kadar, gerekli tedbirleri de almak zorundayız"

hurriyetim Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Emine Erdoğan ifadelerini kullandı: "Üzülerek ifade ediyorum ki, aile kurumu tüm dünyada hedef haline geldi. Hızla dönüşen dünyamızdaki çoğu değişim ne yazık ki, aileden taraf değil. En başta, bir toplumun alametifarikası olan değerler küreselleşme karşısında tutunmakta zorlanıyor. Salgın döneminde, tüm dünya olarak evlere kapandığımızda, yaşadığımız bu erozyon daha belirgin hale geldi. Kuşaklar arasında fark etmeden açılmış mesafelerin, aile iletişimindeki zayıflamaların, teknoloji bağımlılığı gibi yeni nesil bağımlılıkların farkına vardık. İşte, bu ihtiyacı tam ve zamanında gören Milli Eğitim Bakanlığımız, 'Aile Okulu Projesine' aileyi güçlendirme motivasyonuyla başladı. Pilot bölgelerdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından, bu kursların şimdi ülkemizin dört bir yanında, ailelerimizin istifadesine sunulacak olması gerçekten çok sevindirici"

hurriyetim Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Emine Erdoğan diye konuştu: "Bu projenin, ailelerimizi olası risklere karşı çok daha dayanıklı hale getireceğine yürekten inanıyorum. Tüm dünyada, aileyi zedeleyen farklı yaşam tarzlarının bir moda gibi hızla yayılmasına direnebilen ender toplumlardanız. Bunun sırrı, başlı başına bir yaşam sanatı olan aile kültürümüzdür. Böyle zengin bir aile hayatının tüm insanlığa ilham verecek nitelikte olduğuna inanıyorum. Hiçbir zaman unutmayalım ki, güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur. Böyle toplumlar dış etkilere, ideolojik saldırılara, onu tahrip etmek isteyen tüm girişimlere karşı koruma altındadır"

hurriyetim Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Fatma Şahin şeklinde konuştu (about Belediye Başkanı): "BUSEM dediğimiz şey, artık Gaziantep daralmıştı, şehir sıkışmıştı. Burada genişleme çok önemlidir. Biz de bir ekip çalışmasıyla bir model geliştirdik. Burası şehrin içindeki sanayi sitelerinin taşınacağı sanayi sitesidir. Bakanımızın desteğiyle inşallah en kısa zamanda bu projeyi bitireceğiz. Bakın Köln Belediye Başkanı dün bana dedi, 'kışın ne yapacağımızı bilmiyoruz'. Biz de ise her taraf inşaat"

haberler Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Murat Kurum dedi (about Fatma Şahin): "Varank Bakanımıza Atom Karınca diyorlar ama herhalde atom karıncanın kadın versiyonu olsaydı bu Fatma Şahin olurdu"

haberler Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Murat Kurum diye konuştu: "Tabi bu proje çok önemlidir. Biz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 20 yıldır AK Parti olarak şehirlerimizin kalkınması adına çok büyük yatırımlar yaptık. Hemen hemen her alanda büyük projeleri hayata geçirdik. 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık. Şehrin içindeki sanayi sitelerini şehrin dışına çıkaracak sanayi tesisleri yapacağız. Bu çerçevede burada 2 bin 500 tane sanayi sitesi inşa edeceğiz. burada sanayicilerimizle birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz. Burada 150 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Bu proje hem Gaziantep hem de bölgemiz adına önemli bir projedir. Bu proje tamamlandığında içerisinde nakliyatçılardan tut bir çok sektör olacak. Bugün Gaziantep üreten bir şehirdir. Gaziantep'in artık şehrin merkezinde yeşil alana okullara ihtiyacı var. Bu alanları temin edebilmek için şehrin içerisindeki çöküntü alan olarak tarif ettiğimiz sanayi sitelerini şehrin dışına taşımamız gerekiyor. Bu manada da bu alan çok önemlidir. BUSEM Türkiye'ye örnek olacak bir sanayi sitesi olacak. İnşallah 2023 yılında bitecek"

haberler Friday, August 12, 2022 4:19:00 PM CEST

Emin Cakmak dedi: "Ailemi çiftçilik yaparak geçindiriyorum. Kuraklıkla birlikte Van Gölü yaklaşık 5 kilometre çekildi. Ben de 3 yıldır daha önce göl suları altında olan bölgede ot biçimi yapıyorum"

gunes Friday, August 12, 2022 4:18:00 PM CEST

Mustafa Akkuş dedi: "Herkesin sorduğu soru; kışın yağışlar bol oldu barajlarımız dolu, neden Van Gölü yükselmedi? Van Gölü; 3 bin 712 kilometrekarelik devasa bir ekosistem ve Marmara Denizi'nin 3'te biri büyüklüğünde. Dolayısıyla Van Gölü'ndeki her türlü değişim, yavaş yavaş meydana geliyor. Nasıl ki Van Gölü'nün çekilmesi, uzun yıllar yağışların eksikliğinin bir sonucu olarak ortaya çıktıysa eski haline gelmesi de uzun yıllar yağışın bol olmasıyla ilgili bir durum. Dolayısıyla bir kış yağışlı geçti, diye gölün yükselmesini beklemek hata olur. Yağışlı mevsimin 5-10 yıl art arda devam etmesi lazım. Van Gölü, kapalı bir havza. Su girişi, kar ve yağmur yağışlarıyla suyun uzaklaşması ise buharlaşma ile oluyor. Dolayısıyla yağışın fazla olduğu dönemlerde buharlaşmanın da normallerin üzerinde olmaması gerekiyor. Van Gölü'nün aniden yükselmesini beklemek hata olur"

gunes Friday, August 12, 2022 4:18:00 PM CEST

Mustafa Varank dedi: “İşte bugün geldiğimiz noktada TEKNOFEST yarışmalarına bu sene 40 farklı kategoride 150 binden fazla takım, 600 bin yarışmacı katılıyor. Ve TEKNOFEST Karadeniz, Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaptığımız teknoloji yarışmalarıyla devam ediyor. İşte Karadeniz'de, Trabzon'da, Ordu'da, Giresun'da yarışmalarımızı gerçekleştirdik. Biliyorsunuz bu sene büyük zaferin yüzüncü yılı, bunun için mutlaka yarışmalarımızın bir ayağını Kütahya'da, Afyonkarahisar'da gerçekleştirelim dedik. İşte Kütahya'da uluslararası serbest görev İHA yarışmalarını gerçekleştiriyoruz. Alana girdiğim andan itibaren coşkuya eşlik ettik. Öğrencilerimiz heyecanlı, Kütahyalılar gelen misafirler heyecanlı. Biz inanıyoruz ki; en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu manada bu yarışmalarla biz daha ortaokuldan, liseden, üniversiteden başlayan genç kardeşlerimizi, yine geleceğin en başarılı bilim insanları, mühendisleri, teknisyenleri yapmak üzere bu yarışmaları düzenliyoruz”

yenisafak Friday, August 12, 2022 4:17:00 PM CEST

Ahmet Bolat dedi: "Bu şirketin tarihindeki en yüksek 6 aylık kâr rakamı. THY, hem kârlılık hem kapasite açısından Avrupa'daki rakiplerini geçti. Dünyada ilk üçe girdi"

ensonhaber Friday, August 12, 2022 4:17:00 PM CEST

Daily number of articles in this category

Trend data not available for this selection.